ИНЕУ ЖОҒАРЫ КОЛЛЕДЖІНІҢ СТУДЕНТТЕРІ АРАСЫНДА ӘЗІРЛЕУШІЛЕР МЕН ИННОВАТОРЛАР АЗ ЕМЕС

ИнЕУ жоғары колледжінің студенттері арасында түрлі салаларда серпінді жаңалықтар жасайтын, техникалық прогреске қатыса отырып, патент алатын әзірлеушілер мен инноваторлар аз емес. Олардың қатарында Камбаров Дәурен (ВТиПО-427) және Титов Александр (ВТиПО-417), ақпараттық технологиялар бөлімінің студенттері бар. Балалар «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету» бағыты бойынша оқиды. Тағы үшінші курста бұл студенттер ИнЕУ консорциумының Ақпараттық технологиялар басқармасы қызметкерлерінің штатына кірді және консорциумның білім беру қызметіне ақпараттық және бағдарламалық қызмет көрсету саласында белсенді жұмыс істеуде.

Бүгін Камбаров Дәурен – «Ғылыми журналдың редакциялық алқасының пайдаланушымен кері байланысының автоматтандырылған жүйесі» авторлық құқығының иегері. Бұл жүйенің мақсаты – ғылыми мақалаларды жариялау рәсімдерін автоматтандыру және жеңілдету.

Титов Александр – «Прокторинг 1.0» бағдарламасына авторлық құқық иегері. Қазір бұл бағдарлама өте өзекті, себебі академиялық адалдық қағидаттарын сақтау студенттердің есептен шығару кезінде алынбайтын берік білімге қол жеткізуінің маңызды факторы болып табылады. Александр қосымша әзірледі, оның басты ерекшелігі – тестілеу қосымша авторизациямен өтеді және тест тапсыру барысында бейнебақылау жүріп жатыр. Қосымша өткен оқу жылында онлайн-емтихандарды өткізу тәжірибесінде қолданыла бастады. Студенттеріміздің жетістіктерін мақтан тұтамыз және біздің колледжде дарынды және ерекше жастар оқитынына тағы да көз жеткіземіз