Бағалы марапат

2021 ж.  4 наурызда Семей қаласының Достық үйінде Ресей Федерациясы Бас Консулдығының атташесі С.И. Дегтяревке жеткізу және туыстарына беру үшін III дәрежелі Даңқ орденін тапсыру салтанатты рәсімі өтті. Бұл рәсімде Қазақстанның атынан “Майдан жолы” Павлодар іздестіру зерттеу жасағының жетекшісі Шитов Александр Владимирович,        “Бессмертный полк”  іздестіру тобының белсенді қатысушысы, ИнЕУ жоғары колледжінің ақпараттық технологиялар бөлімінің П-130 тобының студенті Картунов Богдан, біздің колледждің оқытушысы Ашикбаев Н.М., Павлодар облысы бойынша ҚХА славян мәдени орталығының өкілдері, “ҚР Чернобыль Одағының” ардагерлері және Ақсу қаласы Әскери-теңіз флотының ардагерлері қатысты.

Соғыстан кейінгі кезеңде бағалы сыйақы отбасының көшіп-қонуы кезінде жоғалып кетті, бірақ  кездейсоқтық  оны отбасына қайтаруға көмектесті.

Павлодарлық “Майдан жолы” іздестіру зерттеу жасағына III дәрежелі Даңқ ордені тапсырылды. Іздеушілер Үкіметтік награда иегерін анықтау үшін мұрағаттық-зерттеу жұмысына кірісті. Іздеушілердің ортақ күш-жігерінің арқасында орден Челябі облысының тумасы, гвардия кіші сержанты Сурков Петр Егоровичке тапсырылғанын анықтауға болады. Марапаттау кезінде ол 100-ші гвардиялық атқыштар дивизиясының 298-ші гвардиялық атқыштар полкінің взвод командирінің көмекшісі болды. Петр Егоровичтің үкіметтік марапатқа ие болған ерлігі шынымен де ерлік  болды: Свир өзеніндегі финдермен болған шайқастарда П.Е. Сурков басқарған взвод бір қадам артқа шегінбестен соңғы гранатаға дейін ұстап тұрды.

Табылған марапат туралы  оқиға аяқталды және  ол өткен мен болашақ арасындағы тағы бір байланыстырушы жіп болды.