Кәсіптік бағдар беру жұмыс

Мектеп оқушыларымен жұмыс істеу бағыттарының бірі кәсіптік бағдар беру болып табылады. Оны оқушылар арасында өткізудің маңыздылығы қазіргі заманғы білім берудің кадрлардың кәсіби дайындығы деңгейіне қойылатын талаптардың артуымен де байланысты. Мектепті бітіру жасөспірімді таңдау қажеттілігіне қояды: білімін жалғастыру үшін оқу орнына түсу, еңбек өмірін бастау немесе жұмыстан қол үзбей білім беру мекемесінде кәсіби дағдыларды игеру.

Кәсіптік бағдар беру жұмысы аясында 17 наурыз күні  ИнЕУ жоғарғы колледждің ақпараттық технологиялар бөлімінің оқытушысы  Ашикбаев Н.М. Павлодар қаласының №27 мектебінің 9 және 11 сынып оқушыларымен кездесу ұйымдастырды.   Кездесу барысында  ол мамандықтарға сипаттама берді, құжаттарды дайындаудың негізгі кезеңдеріне, сондай-ақ колледжге түсуге тоқталды. Оқытушы колледж туралы бейнероликтер мен презентациялар, ақпараттық плакаттар көрсетті.

Мектеп оқушылары сұрақтар қойды, атап айтқанда, оларды бюджеттік орындардың болуы, оқу ақысын төлеу бойынша жеңілдіктер және тағы басқалар қызықтырды .Әңгіме барысында балаларды қызықтырған барлық сұрақтарға толық жауаптар берілді. Түлектерге мамандықтар туралы ақпарат жазылған буклеттер таратылды.