Тұңғыш Президент күніне және ҚР Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған тарих және география ЦӘК пән апталығы

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Күні және Тәуелсіздік күні қарсаңында ИнЕУ жоғары колледжінде тарих және география ЦӘК пәндік апталығы өткізілді. Өткізілген барлық іс-шаралардың негізгі мақсаты студенттерді мемлекет бірлігі, патриотизм сезімі, Отанға деген сүйіспеншілік, өз елі мен өз президенті үшін мақтаныш сезімін тәрбиелеуде маңызды болып табылатын Елбасымыз Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың өмірімен таныстыру.

Тақырыптық сынып сағаттары өтті, онда оқушылар Президенттің зор тарихи еңбегі, оның басшылығымен Ұлттық валюта енгізілгені, дербес қаржы-экономикалық жүйе құрылғаны, биліктің атқарушы органдарының тармағы бекітілгені, Қарулы Күштер құрылғаны, Ұлттық қауіпсіздік нығайтылғаны туралы айтты. Қоғамдық пәндер оқытушыларымен Тұңғыш Президент күніне арналған “Тәуелсіздіктің жеті қыры”атты бейнероликтер көрсетілді.

Тарих пәнінің мұғалімі А.Р.Тусупов БЭС-210 тобымен бірге “Тәуелсіз мемлекеттің қалыптасуы мен дамуындағы ҚР Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың тарихи рөлі мен сіңірген еңбегі”атты бейнеролик жасады.

Тарих пәнінің оқытушысы Ж. К. Апаева ПД-121 тобының студенттерімен “Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мұражайына” онлайн-экскурсия өткізді. Тұңғыш Президент мұражайы студенттердің қызығушылығын тудырды, сондықтан көптеген адамдар оған жақын арада барып, экспонаттармен танысуға уәде берді.

Қазақстан тарихы бойынша ашық сабақ НО-121 тобында оқытушы Жигмэд Б. өткізді. студенттер командада жұмыс істей білу қабілеттерін көрсетті, пән бойынша бұрын алған білімдерін іс жүзінде қолданды. Сабақта студенттер белсенді жұмыс істеді, үлкен қызығушылықпен өте үлкен жұмыс көлемін орындады.

Тарих және қоғамдық пәндер оқытушысы А.Р. Тусупов ЭССМ-418 тобында Философия негіздері бойынша ашық сабақ өткізді. Сабақтың әр кезеңінде мұғалім студенттерді белсенді оқытуға тартты, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар ресурстарын пайдаланды. Сабаққа қатысқан педагогтар сабақтың жақсы әдістемелік деңгейде өткенін растады.

Оқытушылар А.Ж. Айтпаева мен А. А. Иманшарипова Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған “Тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуындағы Тұңғыш Президенттің рөлі” атты дөңгелек үстел өткізді. Іс – шараның мақсаты: Тәуелсіз Қазақстан туралы, елдің экономика, саяси құрылыс, сыртқы саясат саласындағы жетістіктері туралы, Қазақстан халқының көшбасшысы-ҚР Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаев туралы білімді тереңдету. Құрметті қонақтар:⠀

• Трушев А. К. – филология ғылымдарының докторы, НАО Торайғыров университетінің профессоры;
  • Канафин К. К. – тарих ғылымдарының кандидаты, Павлодар педагогикалық университетінің доценті;
  • Сулейменов М. А. – тарих ғылымдарының кандидаты, ИнЕУ профессоры;
  • Қабдраш Ж. М. – Жастар бастамаларын дамыту орталығы басшысының міндетін атқарушы;
  • Смаилов Р.Р. – Павлодар облысы Қазақстан халқы Ассамблеясы жастар қанатының төрағасы.

ИнеуЖК студенттері дөңгелек үстел жұмысына белсенді қатысып, өздерін қызықтырған сұрақтарын қойды.

Тарих және қоғамдық пәндер оқытушысы А. К. Булумбаев Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған “Бір халық – бір ел – бір тағдыр” викторинасын өткізді. Іс-шараның мақсаты оқушылардың Тәуелсіз Қазақстан тарихы бойынша терең білімдерін қалыптастыру болды. Командалар жеті бағыт бойынша жарысты: дәстүрлерді, тарихи тұлғаларды, Қазақстан астаналарын, кесенелерді, суретшілер мен музыканттарды, хандарды және қазіргі республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуын білу.

Қазақстан тарихы бойынша ашық сабақ СМС-220 тобында тарих оқытушысы А.Ж. Айтпаева өткізілді, сабақ жоспарында оқытудың дәстүрлі және инновациялық түрлері сәтті ұштастырылды, бұл білім алушыларға өз білімдері мен өз бетінше жұмыс істей білуін көрсетуге мүмкіндік берді. Студенттер сауатты жауаптарымен, оқу тапсырмасын өз бетінше қоя білуімен және оны шеше білуімен, назарын қажетті ұғымдарға аудара білуімен қуантты. Сабаққа қатысқан әріптестер оқытушының әдістемелік сауаттылығын және студенттердің белсенділігін атап өтті.

Оқытушы А. Ж. Ахметова ИС-210 тобында “Тәуелсіз елдің көшбасшысы” танымдық сағат өткізді. Студенттер Тұңғыш Президенттің тарихи еңбегі, Елбасының есімі Егемендік, Тәуелсіздік, Қазақстан, Отан, Бірлік сияқты ұғымдармен қатар айтылатыны туралы айтты. Тұңғыш Президенттің еңбек жолы-бұл жас қазақстандықтарға үлгі болатын білім мектебі.

Пән апталығы “Колледж Барысы-2021″зияткерлік-спорттық байқауымен аяқталды. Іс – шараның мақсаты Отанға деген патриоттық сезімді ояту, сондай-ақ дарынды және қабілетті студенттерді анықтау болды.

Бұл байқау жыл сайын өткізіледі. Байқауға әр бөлімнің атынан 5 жасөспірім қатысты: Тілебалды Данияр (гуманитарлық бөлім), Ескендір Дастан (экономикалық бөлім), Сәрсенбаев Жандаулет (Ақпараттық технологиялар бөлімі), Тыржикаев Айзат (энергетикалық бөлім), Марен Даниял (политехникалық бөлім).

Байқау қорытындысы бойынша 1-ші дәрежелі Диплом мен “Барыс колледжі-2021” атағын гуманитарлық бөлімінің студенті Тілебалды Данияр жеңіп алды.

Политехникалық бөлімнің студенті Марен Даниял 2 – дәрежелі дипломмен марапатталды.

Қалған қатысушылар алғыс хаттармен марапатталды. Құрметті қонақ және қазылар алқасының төрағасы ретінде “Жебе” қоғамдық бірлестігінің төрағасы Жұмаділ Данияр Айтпайұлы шақырылды. Іс-шара жақсы, белсенді, жоғары  деңгейде өтті!

Барлық іс-шаралар жақсы ұйымдастырылған, жоғары эмоционалды түрде өтті және білім алушыларға ұнады. Студенттерді шығармашылық жұмысқа тарта отырып, оқытушылар оларды сапалы біліммен қамтамасыз етті. Барлық балаларға сәттілік қуанышымен бөлісуге, іс-шараларға қатысуға немесе көрермен бола отырып, сыныптастарына қолдау білдіруге мүмкіндік берілді.