Ағымдағы жылдың 21 сәуірінде ИнЕУ жоғары колледжінде «Қазақстан Республикасының Конституциясы – мемлекет пен қоғамның тұрақты дамуының негізі» атты колледж оқушылары мен студенттерінің VI Республикалық құқықтық ғылыми-практикалық конференциясы өтті. Бұл іс-шараны ИнЕУ жоғары колледжінің А. Ж. Маусымбекованың жетекшілігімен заң пәндерінің циклдік әдістемелік комиссиясының мүшелері ұйымдастырды.

Бес бағыт бойынша үздік жұмыс конкурсына: Азаматтық құқық, отбасы құқығы, азаматтық іс жүргізу; қылмыстық құқық және криминология, қылмыстық атқару құқығы, қылмыстық іс жүргізу; мемлекеттік-құқықтық; әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар, әлеуметтік-экономикалық ғылымдар бойынша – 328 ғылыми баяндама қатысты.

Қазылар алқасы ретінде Павлодар қаласының оқу орындарының үздік өкілдері, сондай-ақ ИнЕУ жоғары колледжінің әлеуметтік серіктестері шақырылды. «Азаматтық құқық, отбасылық құқық, Азаматтық іс жүргізу» секциясы – Санасыров Наурызхан Терлікбайұлы, заң ғылымдарының магистрі, Инновациялық Еуразия университетінің Бизнес, білім және құқық факультетінің аға оқытушысы; «қылмыстық құқық және криминология, қылмыстық атқару құқығы, қылмыстық процесс»  секциясы – Бастемиев Серик Каирбекович – заң ғылымдарының кандидаты, КЕАҚ «Торайғыров университеті» «Құқықтану» кафедрасының профессоры, Мемлекеттік-құқықтық секция – Кереев Азамат Ануашевич – Көкшетау университеті «Құқықтану» кафедрасының профессоры. «Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар» секциясы – Елмұратов Ғани Жұмабайұлы – саяси ғылымдар кандидаты, КЕАҚ «Торайғыров университеті» Әлеуметтік ғылымдар, «журналистика және ақпарат» кафедрасының профессоры, Әлеуметтік-экономикалық ғылымдар секциясы экономика ғылымдарының кандидаты, Инновациялық Еуразия университетінің Бизнес, білім және құқық факультетінің Экономика профессоры – Беспалый Сергей Владимирович.

Конференцияның құрметті қонағы ИнЕУ консорциумының президенті, заң ғылымдарының докторы, профессор, Қазақ білім академиясының академигі, Павлодар қаласы және Павлодар облысы билер кеңесінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Құрметті судьясы, Қазақстан Республикасының Білім беру ісінің құрметті қызметкері, Павлодар облысының Құрметті азаматы, Павлодар қаласының Құрметті азаматы, Железин ауданының Құрметті азаматы, Кеңес мүшесі, Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қызмет департаментінің Әдеп жөніндегі уәкілі, құрметті отставкадағы соты – Хамзин Амангелді Шапиевич болды.

Конференция келесі форматта өтті: 2022 жылғы 21 сәуірде – ZOOM платформасы арқылы онлайн –сөз сөйлеу.

Жұмыс күнінің соңында конференцияға қатысушылар қорытынды шығару және жеңімпаздарды жариялау үшін жиналды. Қазылар алқасы онлайн ғылыми форумға Нұрсұлтан қаласы, Павлодар, Алматы, Ақтөбе, Атырау, Қостанай, Ақмола, Қарағанды, Шығыс Қазақстан, Солтүстік Қазақстан, Қызылорда, Жамбыл, Маңғыстау облыстары өкілдерінің белсенді қатысуын атап өтті.

Конференция жұмысының қорытындысы бойынша қатысушылар сертификаттармен марапатталды.